Nad Mariánkami nám v sobotu do kroku svítilo slunce

Nad Mariánkami nám v sobotu do kroku svítilo slunce
9.9.2018 | Archiv | autor: Ivana Dobišová

Po deštivém pátku v Mariánských Lázních sobotní oblohu rozjasnilo slunce a teplota se vyšplhala na příjemných 18 stupňů Celsia. Prima start do Lázeňského kroku! K pochodu se zaregistrovalo celkem 153 sportovců všech věkových kategorií, tím jsme o 3 startující "trumfli" loňský ročník. Počet zájemců o tento společný výlet do okolí Mariánek pomalu až velmi pomalu, ale zato jistě roste. Stoupl také počet zájemců o zapůjčení holí nordic walking, jak nám s úsměvem zahlásila instruktorka z České asociace nordic walking, Markéta Matušíková: "vloni jsem zapůjčila 10 párů, letos už jich bylo 20". Jinak se oproti loňskému Lázeňskému kroku mnoho změn nekonalo. V samotném místě konání, v prostorách startu a cíle, před hotelem Krakonoš se opět malovalo na malířská plátna s Janem Samcem, dovádělo u atrakcí kouzelníka Burdy a k tomu všemu za hudebního doprovodu k poslechu, ale i k tanci, country partičky Starší páni z Tachova. K dispozici byla samozřejmě také ordinace pana doktora Horvátha, specialistu na pigmentové skvrny. Jedenáctá hodina znamenala stejně jako již 3 minulé ročníky v Mariánských Lázních hromadný start pochodu, či vlastně pochodů. Společně totiž odstartovali "walkeři" na trať 5,5 km i na delší, šestnáctikilometrovou. Nejrychleji do cíle kratší trasy dorazili otec a syn, Zdeněk a Jiří Mikšíkové (možná bratři?). Ke zdolání trasy jim stačilo pouhých 38 minut a 06 vteřin panu Zdeňkovi a  38 min. a  12 vteřin Jiřímu. Doslova v patách je následoval Jiří Sojka s časem 0:38:15. Za dalších 5 minut cílovou bránou prošli mladí chlapci a dívky do 16 let a hned za nimi trojice nerychlejších žen. Na delší trase se o titul "nejrychlejší z nejrychlejších" podělila Daniela Nováková a Jindřichem Stuchlem, když společným krokem protnuli pomyslnou cílovou pásku v čase 1:53:52, doslova pronásledovaní Janem Horákem. Jemu se na hodinách časomíry objevil čas 1:54:38.

Ale stejně jako u ostatních akcí seriálu Krok ke zdraví, nejde pouze o výkony, ale především o to správné rozhodnutí zúčastnit se!

Velký dík patří Mariánskolázeňskému Klubu Českých turistů v čele s Milenou Kafkovou za podporu v rámci příprav i samotného průběhu akce, protože bez nich by to opravdu nešlo, stejně jako bez vstřícného zázemí Hotelu Krakonoš.

Další zastávkou seriálu je sobota 22.září v  Kadani, na Nábřeží Maxipsa Fíka. Na programu je Kadaňské babí léto a jak jinak, opět s pochodem nordic walking. 

P.S. A samozřejmě výsledky z pochodu dle jednotlivých kategorií v sekci "Výsledky" a také fotogalerie těchto webových stránek bude brzy naplněna fotkami z Lazeňského kroku, z objektivu mladé studentky Klárky Deusové.Partneři seriálu