To bylo Kadaňské babí léto 2018

To bylo Kadaňské babí léto 2018
24.9.2018 | Archiv | autor: Ivana Dobišová

Sice chladné, ale stále ještě sluncem zalité Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani, začátek astronomického podzimu, začátek babího léta a doslova Kadaňského babího léta. Vesele pomalované dětské obličeje, usměvavé tváře návštěvníků a v rychlém tempu zvládnutý pochod se speciálními holemi Nordic Walking 150 milovníků této sportovní aktivity. To byla sobota 22.září 2018 v Kadani.

Pěkné počasí je základ každé úspěšné akce a to letos opět ovládlo nábřeží řeky Ohře v Kadani a přilákalo mnoho vyznavačů nové, trendy aktivity Nordic Walking. K pochodu se přihlásilo 150 zájemců všech věkových kategorií, kteří vyrazili ve svižném tempu na připravené tratě 5 a 9 km směrem na Kláštěrec nad Ohří. Na displeji časomíry se ukázalo číslo 00:32:19, když do cíle dorazila první závodnice z kratší trasy. Tento čas zajistil slečně Adélce Sojkové jasně první místo. Delší trasu zvládli nejrychleji pánové Jan Horák a Pavel Baroch v čase 0:59:39. V kategorii žen nenašla s časem 1:04:58 konkurenci a zvítězila Kateřina Schejbalová.

Všechny úspěšné Nordic Walking chodce čekaly v rámci vyhlášení vítězů věcné ceny. Zklamaní však nebyli ani ostatní účastníci. Po vyhlášení vítězů se roztočilo kolo štěstí v rámci tomboly, každé startovní číslo bylo slosovatelné. Rozdávaly se pěkné a hodnotné ceny.

Celému týmu pořadatelů a účastníků se podařila úžasná věc! Na registračních poplatcích se vybralo celkem 7.500 Kč. Na finanční výtěžek se mohou těšit kočičky, o které se dobrovolně a s láskou stará Kočičí spolek Petronella z Kadaně.

Děti dováděly po celé odpoledne ve skákacím hradu a užily si vystoupení klaunů, tedy spíš klaunek Pipi & Pepe. Také malířky obličejů se nezastavily a svými barvami proměnily mnoho malých obličejů v upíry, pavouky, květinky a motýli.

Velký dík patří všem partnerům, kteří odpoledne finančně podpořili a také hotelu a restauraci Split za velmi příjemné prostředí a zázemí, které nám stejně jako každý rok vytvořili.  Náš pořadatelský tým z Klubu Krušných hor je spokojený. Byl to příjemně strávený den a těšíme se zase za rok na shledanou v Kadani.Partneři seriálu