Aktuálně

Rozhledna Klínovec, její historie a současnost

Rozhledna Klínovec, její historie a současnost

3.5.2019 | Ivana Dobišová
Klínovec - nejvyšší hora Krušných hor - je vyhledávaným výletním místem už od začátku 19. stol. V 70. letech 19. století založil Richard Dotzauer Ústřední výbor na podporu výdělečné činnosti obyvatel Českého Krušnohoří. V r. 1882 propůjčila jáchymovská obec bezplatně pozemek pro stavbu rozhledny. V r. 1884 byla na vrcholu postavena osmiboká 17 m vysoká vyhlídková věž. Byla pojmenovaná Vyhlídkovou věží císaře Frant ... číst celý článek »
Společný adventní výšlap na

Společný adventní výšlap na

5.11.2018 | Ivana Dobišová
Počasí tomu sice nenasvědčuje, ale zima a adventní čas, alespoň podle kalendáře, se nezadržitelně blíží. Přijměte pozvání Klubu Krušných hor a členů pěveckého sboru Oberwiesenthal a naplánujte si návštěvu Krušných hor. V sobotu, 8.12. se koná Krušnohorský adventní pochod z Božího Daru k sousedům do Oberwiesenthalu. O občerstvení bude c ... číst celý článek »
To bylo Kadaňské babí léto 2018

To bylo Kadaňské babí léto 2018

24.9.2018 | Ivana Dobišová
Sice chladné, ale stále ještě sluncem zalité Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani, začátek astronomického podzimu, začátek babího léta a doslova Kadaňského babího léta. Vesele pomalované dětské obličeje, usměvavé tváře návštěvníků a v rychlém tempu zvládnutý pochod se speciálními holemi Nordic Walking 150 milovníků této sportovní aktivity. To byla sobota 22.září 2018 v Kadani. Pěkné počasí je základ každé ... číst celý článek »
Vzpomínka na Lázeňský krok 2018 v podobě fotografií právě v galerii

Vzpomínka na Lázeňský krok 2018 v podobě fotografií právě v galerii

11.9.2018 | Ivana Dobišová
Lázeňský krok nebyl žádnou výstavou kaktusů, jak by mohlo ilustrační foto mýlit. Byla to sportovně zábavná akce a kaktusy z obrázku si odnesli ti nejrychleší z obou tras pochodu. Mnoho dalších pěkných fotografií jsme pro vás vložili do "galerie" těchto stránek. ... číst celý článek »
Nad Mariánkami nám v sobotu do kroku svítilo slunce

Nad Mariánkami nám v sobotu do kroku svítilo slunce

9.9.2018 | Ivana Dobišová
Po deštivém pátku v Mariánských Lázních sobotní oblohu rozjasnilo slunce a teplota se vyšplhala na příjemných 18 stupňů Celsia. Prima start do Lázeňského kroku! K pochodu se zaregistrovalo celkem 153 sportovců všech věkových kategorií, tím jsme o 3 startující "trumfli" loňský ročník. Počet zájemců o tento společný výlet do okolí Mariánek pomalu až velmi pomalu, al ... číst celý článek »
Partneři seriálu