Aktuálně

Krok ke zdraví zdaleka nenabízí pouze sport

Krok ke zdraví zdaleka nenabízí pouze sport

19.8.2019 | Ivana Dobišová
O tom, že nedílnou součástí zdravého životního stylu každého z nás je pohyb na čerstvém vzduchu není pochyb. Na pohybu je také postaven náš seriál Krok ke zdraví, kde se snažíme popularizovat aktivitu nordic walking. Nezapomínáme však ani na zábavu a v rámci každé ze zastávek seriálu nabízíme taneční, či hudební program. V rámci božídarské zastávky Kroku ke zdraví se vedle tradičného pochodu Karlův krok mohou návš ... číst celý článek »
Už přidělujeme startovní čísla k pochodu Karlův krok 2019

Už přidělujeme startovní čísla k pochodu Karlův krok 2019

13.8.2019 | Ivana Dobišová
Tato pěkná jedenáctka už sice má své jméno na naší listině, ale jakékoliv další číslo v řadě do 400 může být právě Vaše! Využijte náš webový portál a registrujte se včas. Takže "Na viděnou na Božím Daru, v sobotu 11.8.2019". ... číst celý článek »
Naladěni na pohyb? My jsme připraveni!

Naladěni na pohyb? My jsme připraveni!

12.8.2019 | Ivana Dobišová
Doufáme, že vás náš Letní pochod v sobotu 10.srpna naladil na aktivitu nordic walking, či vycházku s přáteli, nebo zkrátka na pohyb. Budeme rádi, pokud s námi vyrazíte na Karlův krok, který startuje již 31.8. Karlův krok je sice pochod nordic walking, ale hole určitě nejsou podmínkou. A že se měří čas? Tak to také není překážka. Stále se jedná o prima výlet do přírody se zábavným programem v cíli pro celou rodinu. ... číst celý článek »
Rozhledna Klínovec, její historie a současnost

Rozhledna Klínovec, její historie a současnost

3.5.2019 | Ivana Dobišová
Klínovec - nejvyšší hora Krušných hor - je vyhledávaným výletním místem už od začátku 19. stol. V 70. letech 19. století založil Richard Dotzauer Ústřední výbor na podporu výdělečné činnosti obyvatel Českého Krušnohoří. V r. 1882 propůjčila jáchymovská obec bezplatně pozemek pro stavbu rozhledny. V r. 1884 byla na vrcholu postavena osmiboká 17 m vysoká vyhlídková věž. Byla pojmenovaná Vyhlídkovou věží císaře Frant ... číst celý článek »
Společný adventní výšlap na

Společný adventní výšlap na

5.11.2018 | Ivana Dobišová
Počasí tomu sice nenasvědčuje, ale zima a adventní čas, alespoň podle kalendáře, se nezadržitelně blíží. Přijměte pozvání Klubu Krušných hor a členů pěveckého sboru Oberwiesenthal a naplánujte si návštěvu Krušných hor. V sobotu, 8.12. se koná Krušnohorský adventní pochod z Božího Daru k sousedům do Oberwiesenthalu. O občerstvení bude c ... číst celý článek »
Partneři seriálu